Wyświetlanie 1–9 z 21 wyników

Sprawdź również dostępne w naszym sklepie Plecionki

Żyłki fluorocarbonowe — wytrzymałe i niezawodne

Zachęcamy do zakupu żyłek wędkarskich z fluorocarbonu — wykonanych z cząsteczek włókna węglowego, innowacyjnego i zaawansowanego materiału, który zapewni niezrównaną wydajność i sukcesy podczas połowów. Można stosować je do spinningu, wędkowania karpiowego i na grunt, a także świetnie sprawdzą się podczas łowienia z łódki. 

Żyłka fluorocarbonowa — zalety włókna węglowego podczas łowienia

Fluorocarbon jest jednym z najmniej widocznych materiałów w wodzie. Nie odbija on światła słonecznego, co sprawia, że linka jest niewidoczna dla ryb. To ogromna zaleta zwłaszcza podczas łowienia gatunków świadomych i ostrożnych, takich jak pstrągi czy sandacze. Dzięki żyłce z fluorocarbonu ryby będą mniej czujne, co zwiększa szanse na udane łowienie. 

Żyłki fluorocarbonowe są także znacznie bardziej wytrzymałe jeśli chodzi o ścieranie i uszkodzenia niż te wykonane z innych materiałów. Fluorocarbon jest odporniejszy na tarcie o ostre kamienie, gałęzie czy inne podwodne przeszkody. Dzięki temu można spokojnie eksplorować różne miejsca do łowienia, bez obaw o uszkodzenie swojej żyłki. Dodatkowo fluorocarbon nie pęcznieje od wody, co znacznie wydłuża żywotność żyłki.

Żyłka fluorocarbon jest też bardziej elastyczna niż te wykonane z innych materiałów. Dzięki temu jest mniej podatna na splątania i skręcanie, co pozwala na dokładniejsze rzuty i łatwiejsze prowadzenie przynęt. Dodatkowo fluorocarbon jest odporny na działanie promieni UV i czynników atmosferycznych, co sprawia, że nie traci swoich właściwości nawet po długim okresie użytkowania. Ponadto żyłki fluorocarbonowe pozbawione są jakiejkolwiek pamięci — w ich przypadku nawet bardzo mocne przeciążenia nie powodują odkształceń.

Fluorocarbon jest bardzo wrażliwy na niewielkie ruchy i delikatne brania ryb — to materiał o doskonałej czułości, dobrze przewodzący podwodne ruchy. Dzięki temu wędkarz ma większą szansę wychwycić nawet najsubtelniejsze sygnały, co poprawia jego czujność i zwiększa skuteczność podczas łowienia. 

Bogaty wybór w fishing4u.pl — żyłka fluorocarbon na miarę potrzeb

Jeśli szukasz najwyższej jakości żyłek wędkarskich, które zwiększą szanse na sukces podczas połowów, żyłki z fluorocarbonu są wyborem, na który warto postawić. Ich wytrzymałość, niewidzialność w wodzie i łatwość obsługi sprawią, że każdy pasjonat wędkowania pokocha je jeszcze bardziej.

W naszej ofercie zadbaliśmy o się zróżnicowany wybór żyłek fluorocarbonowych, zarówno jeśli chodzi o ich długość — od 30 metrów do nawet 240 metrów, jak i średnicę — od 0.09 mm do 2.03 mm. Dzięki temu każdy wędkarz znajdzie w naszym asortymencie odpowiednią żyłkę dla siebie.